Ułatwienia dostępu

 
Główna siedziba urzędu mieści się w Rzeszowie przy ulicy Adama Stanisława Naruszewicza 11.
Urząd dysponuje pętlą indukcyjną, budynek jest oznaczony w alfabecie Braille’a: tablica informacyjne, platformy, poręcze przy schodach, przystosowane toalety, winda. 

Oddziały zamiejscowe w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.
 
Dostępność architektoniczna:
 
  1. Lokalizacja w Rzeszowie, ul. Adama Stanisława Naruszewicza 11
 
W najbliższym sąsiedztwie budynku, na przeciw wejścia głównego, w odległości około 12m znajduje się ogólnodostępny parking miejski z wyznaczonymi dwoma miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
 
Do budynku Urzędu prowadzi wejście główne od strony ul. Targowej z dostępnością dla osób z niepełno sprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z wózkami - z poziomu chodnika przed budynkiem na parter budynku poprzez oznaczoną platformę zewnętrzną pionową. Sygnalizacja o konieczności użycia urządzenia odbywa się poprzez wciśniecie sygnalizacji przyzywowej. Wewnątrz budynku, na poziomie parteru znajduje się platforma wewnętrzna rozkładana do przewozu osób na/z wózkiem, umożliwiająca dostęp do pomieszczeń znajdujących się w prawym skrzydle budynku, w tym m.in. do kancelarii i punktu informacyjnego.
 
W budynku istnieje możliwość swobodnego poruszania się osób z niepełno- sprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach lub z wózkami, poprzez windę osobową z sygnalizacją dźwiękową, wyświetlaczem i panelem sterowania posiadającym oznaczenia w języku Braille’a od poziomu parteru do 3 piętra budynku.
 
Budynek dostosowany jest architektoniczne  dla osób z niepełnosprawnościami,
w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, z wózkami, z psem asystującym  lub psem przewodnikiem poprzez:
- drzwi wejściowe do budynku oraz kształt i wymiary pomieszczeń wejściowych umożliwiają dogodne warunki ruchu;
- pomieszczenia ogólnodostępne z jednolitym poziomem podłóg;
- drzwi bez progów;
- na poziomie posadzki oznaczenie kontrastowe;
- na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełno sprawnościami, w tym przestrzeń manewrowa, z przystosowanymi miskami ustępowymi, umywalkami i uchwytami ułatwiającymi korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych.
 
  1. Lokalizacja w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 4A
 
Do budynku prowadzą 2 wejścia. Główne od strony ul. 1 Maja przez budynek  starostwa powiatowego. Drugie z parkingu za budynkiem starostwa, przy którym zlokalizowany jest podjazd dla wózków inwalidzkich oraz zamontowany system powiadamiania portiera (dzwonek i kamera). Drzwi otwiera portier po sygnalizacji dzwonkiem i sprawdzeniu obecności  na monitorze.
 
Przestrzeń komunikacyjna budynku jest wolna od barier poziomych i pionowych. Wejście na parter schodami. Winda, dostosowana dla osób niepełnosprawnościami, z poziomu piwnicy (winda przystosowana do przewozu osób na wózkach, z wózkami, wyposażona w system głośnomówiący informujący o położeniu windy oraz panel sterowania posiadający oznaczenia w języku Braille’a). Budynek jest otwarty dla osób korzystających z pomocy psa asystującego.
 
W piwnicy budynku, do której można zjechać windą, znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnościami, z systemem  przywołania. Informacja o rozmieszczeniu komórek organizacyjnych i toalet jest zapewniona jest tablicą informacyjną umieszczoną nad wejściem do windy.  
 
Parking urzędu przeznaczony jest dla pracowników instytucji mających siedzibę w budynku, od strony południowej, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnościami oraz kobiet w ciąży, przeznaczone dla klientów urzędu. Przed budynkiem znajduje się bezpłatne, miejskie miejsca parkingowe oraz ogólnodostępne miejsc parkingowe wzdłuż ulic 1 Maja i Moniuszki.
 
  1. Lokalizacja w Przemyślu, ul. T. Kościuszki 2
 
W najbliższym sąsiedztwie budynku ul. Kościuszki 2, na przeciw wejścia głównego, w odległości około 12 m znajduje się parking zamknięty bez wydzielonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Z kolei w odległości około 50 m od głównego wejścia do budynku znajduje się ogólnodostępny parking miejski z wyznaczonymi dwoma miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Do budynku prowadzi wejście główne od strony ul. Kościuszki z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach, z poziomu chodnika do budynku na parter budynku poprzez łagodny zjazd bez schodów.
 
Wewnątrz budynku, na poziomie parteru znajduje się winda osobowa umożliwiająca osobom z niepełnosprawnościami dostęp do pozostałej części budynku - istnieje możliwość swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach. Winda osobowa posiada wyświetlacz, panel sterowania w języku Braille’a (brak sygnalizacji dźwiękowej) od poziomu parteru do 3 piętra budynku. Budynek dostosowany jest architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami , na/z wózkami, z psem asystującym  lub psem przewodnikiem poprzez:
- drzwi wejściowe do budynku oraz kształt i wymiary pomieszczeń wejściowych umożliwiają dogodne warunki ruchu;
- pomieszczenia ogólnodostępne z jednolitym poziomem podłóg;
- drzwi bez progów;
- oznaczenie kontrastowe;
- na 3 piętrze budynku toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przestrzeń manewrowa, z przystosowanymi miskami ustępowymi, umywalkami i uchwytami ułatwiającymi korzystanie.
  1. Lokalizacja w Krośnie, ul. Lewakowskiego 27 B
 
Do budynku prowadzi wejście główne od strony ul. Lewakowskiego. Dostęp wymaga pokonania schodów wejściowych. Pomieszczenia urzędu zlokalizowane są na III i IV piętrze budynku i dostęp do nich jest możliwy przez klatkę schodową (brak windy).
Z uwagi na charakter budynku występują utrudnienia w poruszaniu się po nim. Budynek jest otwarty dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Wokół budynku znajdują się ogólnodostępne parkingi. Miejsca parkingowe dla osób z niepełno sprawnościami nie zostały wyznaczone.
 
*
Dostępność cyfrowa.
 
Strony internetowe są częściowo zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Strona: https:// bip.wup-rzeszow.pl przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative, (pod adresem internetowym: http://checkers.eiii.eu), z którego wynika, że:
Strona internetowa https://bip.wup-rzeszow.pl spełnia wymagania w 90.07%.
Strona https://wuprzeszow.praca.gov.pl/ - spełnia wymagania w 87,49%.
Strona https://lsi.wup-rzeszow.pl/ - spełnia wymagania w 100%.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
 


Podmiot publikujący: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Wytworzył: Krzysztof Powrózek 2021-04-01
Opublikował w BIP: Mariusz Konieczny 2021-04-01 12:37:00
Modyfikował: Admin Administrator 2022-04-01 12:56:39
Liczba wyświetleń: 1260
Data aktualizacji Nazwa operacji Zaktualizował Podgląd Porównaj
2022-04-01 12:56:39
  • Zmieniono treść dokumentu
Admin Administrator Szukaj
2022-04-01 11:14:16
  • Zmieniono treść dokumentu
Admin Administrator Szukaj
2021-04-01 12:37:16 Utworzono treść Mariusz Konieczny Szukaj
        Porównaj